Kladete si otázku jaký hasicí přístroj zakoupit například do rodinného domu nebo do strojovny výtahu v bytovém domě?
Odpověď je nasnadě. Hasicí přístroje musí být (mimo jiné) v budovách, jejichž stavba byla schválena po 1. červenci 2008. Počet, druh a minimální požadavky na hasební schopnost musí splňovat požadavky Vyhlášky MV 23/2008 sb. O technických podmínkách požární ochrany staveb.
Pro lepší orientaci jsme Vám do tabulky zapracovali, jak jednotlivá nařízení uváděné vyhlášky, tak konkretní návrhy požadovaných typů hasicích přístrojů:
Rodinný dům musí být vybaven alespoň jedním přenosným hasicím přístrojem s hasicí schopností nejméně 34A.
V jednotlivých garážích rodinného domu musí být jeden přenosný hasicí přístroj pěnový nebo práškový s hasicí schopností 183 B pro každý samostatně oddělený prostor (stání).
V bytovém domě na chodbách a ve sklepech musí být jeden přenosný hasicí přístroj vodní nebo pěnový s hasicí schopností 13A nebo přenosný hasicí přístroj práškový s hasicí schopností 21A na každých započatých 100 m2 půdorysné plochy u požárních úseků určených pro skladování, je-li jejich půdorysná plocha větší než 20 m2, další přenosný hasicí přístroj vodní nebo pěnový s hasicí schopností 13A nebo přenosný hasicí přístroj práškový s hasicí schopností 21A na každých započatých 200 m2 půdorysné plochy všech podlaží domu, přičemž se do této plochy nezapočítávají plochy bytů.
V bytovém domě v prostorách, kde je hlavní rozvaděč elektřinymusí být jeden přenosný hasicí přístroj práškový s hasicí schopností 21A .
V bytovém domě ve strojovně výtahu musí být jeden přenosný hasicí přístroj CO2 s hasicí schopností 55B.
Při koupi hasicího přístroje vybírejte prověřeného českého nebo zahraničního výrobce!
V eShopu Požární prevence prodáváme pouze kvalitní hasicí přístroje vyrobené renomovanými českými firmami, jako je společnost Kovoslužba hasicí přístroje a.s. a Albeco spol. s.r.o.